Menu Podmiotowe menu ikonka

Instrukcja uzytkownika BIP

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA STRONY BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ

 

Strona Biuletynu Informacji Publicznej jest ogólnodostępnym portalem internetowym, o którym mowa w art. 9 ust. 2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

Menu główne

 

 Po lewej stronie znajduje się menu główne serwisu, podzielone tematycznie. Struktura menu zbudowana jest w postaci rozwijalnego drzewa. Na samej górze tej struktury znajdują sie grupy tematyczne, następnie kategorie tematów w tych grupach i ewentualnie podkategorie. Aktualnie wybrana opcja jest zaznaczona graficznie (zmieniony kolor). Poruszanie sie po menu odbywa się poprzez naciśnięcie wybranej opcji lewym klawiszem myszy. Menu główne jest zawsze widoczne bez względu na rodzaj strony aktualnie przeglądanej w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Treść serwisu

 

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą: tekstu, załączników w postaci plików do pobrania, zdjęć i grafik. Obok opisu załącznika znajduję się ikonka informująca o programie otwierającym dany typ dokumentu. Po otwarciu załącznika możemy go wydrukować lub zapisać na dysku lokalnego komputera. Istnieje też możliwość, bez wcześniejszego otwierania zapisania załącznika bezpośrednio na dysku. Wówczas należy ustawić się kursorem myszki na nazwie załącznika i przycisnąć prawy przycisk myszy. Pojawi się menu z którego należy wybrać "Zapisz element docelowy jako ..." i wskazać miejsce do którego, ma być zapisany plik.

 

Wyszukiwarka

 

BIP wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji (w prawym górnym rogu) pozwalającą szybko dotrzeć do poszukiwanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać wybrane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk "szukaj", po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Można również skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej, która pozwala na uszczegółowienie wyszukiwanej informacji.

 

Metryka informacji

 

Każda z informacji na dole strony posiada metryczki z informacjami o dacie udostępnienia informacji, jej ostatniej aktualizacji, osobie odpowiedzialnej za treść i osobie, która wprowadziła i modyfikowała informację.

Podmiot publikujący: Urząd Gminy Brenna
Wytworzył: Maciej Owczarzy 2012-11-30
Opublikował w BIP: Maciej Owczarzy 2012-11-30 12:47:43
Modyfikował: Maciej Owczarzy 2012-11-30 12:47:43
Liczba wyświetleń: 7145
Data aktualizacji Nazwa operacji Zaktualizował Podgląd Porównaj
2012-11-30 12:47:43 Utworzono treść Maciej Owczarzy Szukaj
        Porównaj